POWRÓT

Ogłoszenia o przetargach

Kontakt

Informacje i ogłoszenia

Ogłoszenia o przetargach
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POWRÓT

 

Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Ligonia w Orzeszu

 

1. Informacje o szkole

Siedziba szkoły: ul. Szkolna 44, 43-180 Orzesze

 tel./fax. (032) 22-15-271
 e-mail
: gim2_orzesze@logium.pl

WWW: www.gim2.orzesze.pl

 

 

Dyrektor: mgr Ewa Golosus

Społeczny z-ca dyrektora: mgr Teresa Homańczyk

 

Praca sekretariatu: codziennie w godzinach od 730 do 1530

 

Organ prowadzący: Gmina Orzesze

Organ prowadzący nadzór pedagogiczny: Kuratorium Oświaty w Katowicach, Delegatura Rybnik

 

2.      Zajęcia pozalekcyjne

o        sportowe w soboty

o        szkolna gazeta

o        kółko informatyczne

o        kółko europejskie

o        kółko ekologiczne

o        zespół wokalny

o        kółka językowe

o        koło teatralne

o        kółka przedmiotowe (polonistyczne, matematyczne, historyczne, geograficzne)

o        2 boiska szkolne (boisko wielofunkcyjne, piłka siatkowa)

o        siłownia

 

3. Inne informacje:

            Nasza szkoła jest placówką "małą". Mamy 8 oddziałów, w których pracuje 24 nauczycieli. Liczba uczniów: 186 (dane z listopada 2005 r.).

Dysponujemy 9 salami lekcyjnymi, salą gimnastyczną, siłownią, boiskiem, biblioteką, pracownią komputerową. Szkoła zapewnia opiekę higienistki i pedagoga szkolnego. Działa stołówka. Obiady są przygotowywane na miejscu. Uczniowie w stołówce mogą również kupić drożdżówki i napoje.

Dojazdy do szkoły opłacane są przez Urząd Miasta. Rano do szkoły przyjeżdżają dwa autobusy, które dowożą dzieci z dzielnicy: Jaśkowice i Zazdrość. Po lekcjach, tj. od godziny 12.30, uczniowie mają zapewniony dowóz do domów po każdej lekcji aż do godziny 15.15, kiedy to w szkole dzwoni ostatni dzwonek. Szczególnie rano przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych uczniowie przebywają w świetlicy szkolnej. Pobyt w świetlicy jest bezpłatny.

            Wszystkie prowadzone zajęcia pozalekcyjne są bezpłatne i odbywają się co tydzień.  Co tydzień odbywają się także darmowe konsultacje nauczycieli z poszczególnych przedmiotów. W szkole uczymy się języka niemieckiego i języka angielskiego

            Cieszą nas osiągnięcia naszych uczniów, m.in.: III miejsce w półfinałach wojewódzkich siatkówki chłopców w roku szkolnym 2003/2004; I miejsce XI Finału Przeglądu Piosenki Dziecięcej "Śląskie Śpiewanie" i nominacja do nagrody Grand Prix; VI miejsce w Ogólnopolskim Finale Konkursu Wiedzy Pożarniczej; Nagroda główna w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2004"; II miejsce w powiecie w Turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym; nagroda główna „Grand Prix” w XV Jubileuszowym Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Tychach (2005 r.); I miejsce na Międzygimnazjalnym Konkursie Języka Niemieckiego w Ornontowicach (2005 r.)

            W roku szkolnym 2003/2004 nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła z klasą" i w październiku 2004 r. otrzymaliśmy tytuł "Szkoły z klasą” oraz uzyskaliśmy sprawności: LEGO, COGITO, AGO (rok szk.2004/2005). Do każdego ucznia podchodzimy indywidualnie.

             Mamy dobry kontakt z rodzicami, którzy dobrze postrzegają naszą szkołę i bezpieczeństwo na jej terenie. Realizujemy projekt wychowawczy dotyczący problemu tolerancji "Jestem jaki jestem - ty też masz do tego prawo" oraz program poprawy sprawności fizycznej "Aktywne życie".

            Co roku pamiętamy także o rodzicach i naszych sponsorach organizując uroczyste akademie w okresie bożonarodzeniowym oraz z okazji Dnia Matki i Ojca. Organizując corocznie sztab WOŚP oraz spotkania z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej rozwijamy u uczniów wrażliwość.